www.utw-wesola.org

 

 

 
 
 
 
 
 
Szanowni Państwo, zapraszamy na nowe zajęcia komputerowe, które rozpoczynają się  9.01.2020(czwartek) o godz. 16.00 w SP 174 (Plac Wojska Polskiego) w programie nauka obsługi urządzeń takich jak telefon ,smartphone, tablet zainteresowanych prosimy o zgłoszenie swojego udziału w zajęciach(519-173-672) ,koszt zajęć będzie zależny od ilości uczestników (5-10zł)

 

 

Szanowni Państwo, 4.01.2020 (sobota)  zapraszamy Państwa na koncert sławnego skrzypka pana Mariusza Patyry z zespołem Quintet na Zamek Królewski do sali balowej.Cena biletu 25 zł. Zainteresowanych proszę o kontakt 519-173-672.

 

 

 

 

PROPOZYCJA ZAJĘĆ W KLUBIE MAMBO FITNESS

ZAJĘCIA : WTOREK 8.15

1.     JOGA Z MUZYKOTERAPIĄ

 

JOGA: Poprawa postawy ciała, wzmocnione mięśnie, lepsze samopoczucie- to tylko niektóre korzyści, jakie może odczuć osoba regularnie uprawiająca jogę! Oto powody, dla których warto korzystać z zajęć jogi w każdym wieku:

 • poprawia krążenie krwi
 • pomaga przywrócić naturalną ruchomość stawów
 • usprawnia pracę narządów wewnętrznych
 • pomaga niwelować bóle stawów oraz kręgosłupa
 • pomaga w zaakceptowaniu samego siebie.

Zajęcia z jogi sprawiają, że każdy senior może poczuć się zdrowszy i dzięki temu może w pełni korzystać z życia! Co więcej, regularne uprawianie jogi pozwala opóźnić procesy starzenia się i usprawnić funkcjonowanie całego organizmu. Joga jest więc skutecznym i całkowicie naturalnym środkiem odmładzającym!

 

MUZYKOTERAPIA: Muzykoterapia to forma terapii bazująca na leczniczym wpływie dźwięku i muzyki na psychikę i organizm człowieka. Nie bez kozery mówi się, że dźwięk leczy i ciało, i duszę. Muzyka jako środek leczniczy, została doceniona już w czasach starożytnych. W ten sposób ludzie wyrażali swoje prośby o zdrowie, o zachowanie życia i ochronę przed śmiercią. Leczenie muzyką stawało się coraz popularniejsze i zaczęło uzupełniać medycynę konwencjonalną. Stopniowo rosła ciekawość i świadomość zasad, dzięki którym muzyka wpływa na zdrowie. Leczenie muzyką jest coraz popularniejszą formą terapii. Zostało to udowodnione naukowo, że dźwięki oddziałują na układ wegetatywny, krążenia oraz na układ oddechowy. Muzykoterapia wywiera pozytywny wpływ na psychikę, zmniejsza depresję, poprawia samoocenę.

Muzykoterapia stosowana jest w leczeniu nerwic, zaburzeń psychosomatycznych i schorzeń psychicznych. Dodatkowo, leczenie muzyką może uzupełniać fizjoterapię, kinezyterapię i rekreację.

 

 

ZAJĘCIA: ŚRODA 10.15

 

2.     STRETCHING Z TERAPIĄ ŚWIATŁEM

 

STRETCHING-ROZCIĄGANIE: Osobom starszym bardzo często zaleca się ćwiczenia rozciągające, czyli tak zwany stretching. Ćwiczenia te mają na celu rozciągnięcie mięśni oraz rozruszanie stawów. Warto wskazać, że u Seniorów z czasem dochodzi do zwiotczenia mięśni oraz do utraty standardowej ruchomości stawów, dlatego też dzięki tym ćwiczeniom Senior może poczuć się lepiej.

Zalety ćwiczeń rozciągających:

 • pozwalają na uelastycznienie mięśni
 • powodują wzmocnienie ścięgien
 • zwiększają ruchomość stawów
 • poprawiają giętkość i koordynację ruchową
 • uczą prawidłowego oddychania się i odprężenia
 • pomagają w pozbyciu się nadmiernego napięcia mięśniowego i bólu, na przykład bólu pleców, przykurczu mięśni

Jak widać, ćwiczenia rozciągające mają bardzo wiele zalet, które powodują, że również warto włączyć je do regularnych treningów Osoby starszej. Można wykonywać je wtedy samodzielnie albo w ich prowadzeniu może wtedy pomóc opiekun. Ćwiczenia rozciągające wymagają odpowiedniej precyzji i skupienia, dlatego nie powinny być one wykonywane zbyt intensywnie i dynamicznie, ponieważ może prowadzić to do urazów – mięśnie należy rozciągać stopniowo, do poczucia momentu oporu. Podczas ćwiczeń należy pamiętać o prawidłowym, miarowym oddechu, który pozwala także na większe rozluźnienie się.

 

TERAPIA ŚWIATŁEM: Od dawna wiadomo, że światłem można leczyć. Promienie słoneczne zapobiegają przecież krzywicy, poprawiają nastrój i leczą niektóre schorzenia skóry. Współczesna światłoterapia wykorzystuje barwne filtry do leczenia wielu chorób, między innymi nadciśnienia, depresji, cukrzycy, dolegliwości żołądka i wątroby. Światłoterapia wpływa na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu budzi naturalne procesy regeneracyjne, stymuluje przemianę materii, wzmacnia układ immunologiczny, poprawia krążenie krwi. Jeżeli fala promieni systematycznie dociera poprzez oczy do kory mózgowej, uruchamia mechanizmy obronne organizmu, np. pobudza wydzielanie hormonów czy enzymów. Tak można przyspieszyć przepływ krwi w naczyniach wieńcowych, uregulować sen, układ nerwowy, poziom cukru czy zachęcić organizm do zrzucenia nadwagi.

 

 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
    
Towarzystwo Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wesołej
Armii Krajowej 39
05-075 Warszawa
 Powered by: www.cdx.pl