www.utw-wesola.org

WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW UTW
7.06.2018 (czwartek)
godz 15.45 (w pierwszym terminie)
godz. 16.00 (w drugim terminie)
Wesoła Centrum
Szkoła Podstawowa 171,
ul. Armii Krajowej 39
 

27.10.2017
 ( piątek), godz. 17.00

Ze zbiorów Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie

kolekcja roślin

dr Artur Zagajewski

Szkoła Podstawowa nr. 171 Wesoła
ul. Armii Krajowej 39
 
14.11.2017
 ( wtorek ), godz. 17.00

   Człowiek i religia - o. Oszajca jezuita, teolog

Szkoła Podstawowa nr. 171 Wesoła
ul. Armii Krajowej 39

 

12.12.2017
( wtorek ), godz. 17.00

   F- FATIMA FADO FOOTBALL – o obliczach współczesnej Portugalii
    Piotr Kociszewski

Szkoła Podstawowa nr. 171 Wesoła
ul. Armii Krajowej 39

 

Wszystkich pragnących wziąć udział w wykładach ( seniorów, młodzież) gorąco zapraszamy
Zarząd UTW

 

październik 2017

wersja do druku /UserFiles/2017padziernik3.pdf

 

 

 

listopad 2017

wersja do druku /UserFiles/2017listopad.pdf

 

 

grudzień 2017

 

wersja do druku /UserFiles/PROGRAMUTWwWESOEJ2017-2018-grudzie.rtf

 

  Przerwa świąteczna od 23.12.2017 do 1.01.2018                                           

Data

Godz.

Temat

Prowadzący

Miejsce

2.12.2017 (sobota)

12.25

Centrum Nauki Kopernik-Planetarium (Halo Ziemia)

Danuta Mirosz

Peron SKM Wesoła centrum

5.12.2017 (wtorek)

17.00

Człowiek i religia

o.Oszajca teolog

Szkoła Podst.171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

7.12.2017 (czwartek)

13:00

Muzeum Marii Skłodowskiej Curie

przewodnik

Warszawa ul. Freta 16

12.12.2017 (wtorek)

17:00

F – Fatima,fado,football – o obliczach współczesnej Portugalii

Piotr Kociszewski

Szkoła Podst.171 Wesoła ul.Armii Krajowej 39

14.12.2017 (czwartek)

11:00

Techniki manipulacji

Krystyna Bielecka

ODT Pogodna ul. Jana Pawła II 25 Stara Miłosna

15.12.2017 (piątek)

17:00

Karol Szymanowski

Igor Pogorzelski

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

16.12.2017 (sobota)

16:00

Spotkanie opłatkowe - Tradycje Bożonarodzeniowe

Bożena Józefów-Czerwińska

ODT Pogodna ul. Jana Pawła II 25 Stara Miłosna

21.12.2017 (czwartek)

11:00

"W krainie muzyki" baśnie i mity

Ewa Sulikowska

Dom Pomocy Społecznej ,,Gniazdo Rodzinne” Wesoła ul.Kilińskiego 10/12

 

 

 

ROK 2018
WYKŁADY OTWARTE

 

30.01.2018
 (wtorek), godz. 17.00

Budżet państwa, deficyt budżetowy, dług – publiczny co to jest?

wykład wolontaryjny


Senator Marek Borowski
Szkoła Podstawowa nr. 94, ul. Krótka 1 W-wa Zielona

 

20.02.2018
 (wtorek), godz. 17.00
  Konstytucja dobra – czy zła

wykład wolontaryjny


Senator Marek Borowski
Szkoła Podstawowa nr. 94, ul. Krótka 1 W-wa Zielona

 

27.02.2018
 (wtorek), godz. 17.00
  Konstytucja dobra – czy zła, cz.II

wykład wolontaryjny


Senator Marek Borowski
Szkoła Podstawowa nr. 94, ul. Krótka 1 W-wa Zielona
 

 


16.03.2018
(piątek), godz. 17.00

„Podróże przez stulecia” -

Kubek, kielich, jabłko, pomarańcza (martwa natura)

prowadzi: dr. Beata Jankowiak-Konik

historyk sztuki i psycholog


Szkoła Podstawowa nr. 171 Wesoła
ul. Armii Krajowej 39

 

 

13.04.2018
(wtorek), godz. 17.00

Historia teatru polskiego
dr. Patryk Kenecki
Szkoła Podstawowa nr. 171 Wesoła
ul. Armii Krajowej 39

 

22.05.2018
(wtorek), godz. 17.00

Z bronią w ręku (batalistyka)
dr. Beata Jankowiak-Konik
Szkoła Podstawowa nr. 171 Wesoła
ul. Armii Krajowej 39

 

Wszystkich pragnących wziąć udział w wykładach (seniorów młodzież) gorąco zapraszamy.
Życzymy miłych spotkań integracyjnych.

Opracowała Jolanta Chmurzyńska i Ewa Fiedorowicz

 

 

 

styczeń 2018

wersja do druku /UserFiles/PROGRAMstyczen2018UTWwWESOEJ1.doc

 

Data

Godz.

Temat

Prowadzący

Miejsce

2.01.2018 (wtorek)

17:00

Kultura i religia żydowska

dr. Jacek Konik, archeolog, historyk

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

4.01.2018 (czwartek)

13:30

Muzeum Farmacji

Przewodnik

Warszawa ul. Piwna 31/33

5.01.2018 (piątek)

17:00

Nowy Rok i karnawał

dr. Bożena Józefów-Czerwińska

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

9.01.2018 (wtorek)

17:00

Człowiek i religia

o. Wacław Oszajca, jezuita, teolog

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

11.01.2018 (czwartek)

11:00

„Moje cuda świata”  -RPA

Iwona Passini

ODT Pogodna ul. Jana Pawła II 25 Stara Miłosna

12.01.2018 (piątek)

17:00

„Podróże przez stulecia” -  od ołtarza mariackiego do Chrystusa z Rio de Janerio

dr. Beata Jankowiak-Konik, historyk sztuki i psycholog

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

13.01.2018 (sobota)

17:00

Spotkanie integracyjne - kolędowanie

Chór

Ośrodek Kultury Warszawa-Wesoła ul. Starzyńskiego 21

27.01.2018 (sobota)

09:55

Pałac Kultury i Nauki

Danuta Mirosz

Peron SKM Wesoła-Centrum

30.01.2018 (wtorek)

17:00

Budżet państwa, deficyt budżetowy, dług publiczny -  co to jest?

wykład otwarty, wolontaryjny

Senator Marek Borowski

Szkoła Podstawowa Nr 94 ul. Krótka 1 W-wa Zielona

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ferie Zimowe
15.01.2018 - 28.01.2018

 

 

luty 2018

wersja do druku /UserFiles/PROGRAMluty2018UTWwWESOEJ2.doc

 

Data

Godz.

Temat

Prowadzący

Miejsce

1.02.2018 (czwartek)

11:00

Żywienie w profilaktyce i leczenie cukrzycy

dr. inż. Joanna Myszkowska-Ryciak

ODT Pogodna ul. Jana Pawła II 25 Stara Miłosna

3.02..2018 (sobota)

18:00-24:00

Spotkanie karnawałowe

 

Restauracja Zakątek

6.02.2018 (wtorek)

17:00

Człowiek i religia

o. Wacław Oszajca, jezuita, teolog

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

8.02.2018 (czwartek)

13:30

Muzeum Drukarstwa

przewodnik 

Warszawa ul. Ząbkowska 23/25

9.02.2018 (piątek)

17:00

Współczesne życie teatralne w Polsce

Karolina Zalewska - teatrolog

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

13.02.2018 (wtorek)

17:00

Kultura żydowska cz. 2

dr. Jacek Konik, archeolog, historyk

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

15.02.2018 (czwartek)

11:00

W krainie muzyki

Ewa Sulikowska

ODT Pogodna ul. Jana Pawła II 25 Stara Miłosna

17.02.2018 (sobota)

09:55

Cerkiew Marii Magdaleny na Pradze

Danuta Mirosz

Peron SKM Wesoła-Centrum

20.02.2018 (wtorek)

17:00

Konstytucja - dobra  czy zła

wykład otwarty, wolontaryjny

Senator Marek Borowski

Szkoła Podstawowa Nr 94 ul. Krótka 1 W-wa Zielona

22.02.2018 (czwartek)

11:00

„Moje cuda świata”
Sri Lanka

Iwona Passini

ODT Pogodna ul. Jana Pawła II 25 Stara Miłosna

23.02.2018 (piątek)

17:00

Podróże przez stulecia -wizerunek naszych przodków (malarstwo portretowe)

dr. Beata Jankowiak-Konik, historyk sztuki i psycholog

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

 

 

 

marzec 2018

wersja do druku /UserFiles/UTWProgram2018-marzec.doc

 

Data

Godz.

Temat

Prowadzący

Miejsce

3.03.2018 (sobota)

16:00

Spotkanie integracyjne – Patriotyzm w muzyce

Koncert połączony ze wspólnym śpiewaniem

Ośrodek Kultury Warszawa-Wesoła ul. Starzyńskiego 21

6.03.2018 (wtorek)

17:00

Człowiek i religia

o. Wacław Oszajca jezuita, teolog

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

8.03.2018 (czwartek)

13:30

Muzeum Centrum Interpretacji Zabytków

przewodnik

Warszawa ul. Brzozowa 11/13

10.03.2018 (sobota)

9:55

Plac Krasińskich i okolice

Danuta Mirosz 

Peron SKM Wesoła-Centrum

13.03.2018 (wtorek)

17:00

Lepszy słuch kluczem do komfortowego życia

Ogólnoposka Federacja Stowarzyszeń UTW

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

15.03.2018 (czwartek)

11:00

„W krainie muzyki”

Ewa Sulikowska

ODT Pogodna ul. Jana Pawła II 25 Stara Miłosna

16.03.2018 (piątek)

17:00

WYKŁAD OTWARTY

„Podróże przez stulecia” -  Kubek, kielich, jabłko, pomarańcza (martwa natura)

dr. Beata Jankowiak-Konik, historyk sztuki i psycholog

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

23.03.2018 (piątek)

17:00

 Historia teatru powszechnego od antyku do współczesności

dr. hab. Jagodaa Hernik-Spalińska

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

Przerwa Świąteczna
28.03.2018 – 03.04.2018

 

 

 

kwiecień 2018

 

wersja do druku /UserFiles/ProgramUTWkwiecie.rtf

 

Data

Godzina

Temat

Prowadzący

Miejsce

 

6.04.2018
(piątek)

 

Wycieczka
szlakiem artystów Ziemi Radomskiej

Piotr Kociszewski

Informacje – sekretariat UTW

7.04.2018
(sobota)

17:00

Spotkanie integracyjne -
koncert dzieci

Ewa Sulikowska

ODT Pogodna ul. Jana Pawła II 25,
Stara Miłosna

10.04.2018
(wtorek)

17:00

Człowiek i religia

o. Wacław Oszajca
jezuita, teolog

Szkoła Podstawowa 171,
Wesoła, ul. Armii Krajowej 39

12.04.2018
(czwartek)

11:00

Dieta a nadciśnienie tętnicze

dr inż. Aleksandra Kołota

ODT Pogodna, ul.Jana Pawła II 25, Stara Miłosna

13.04.2018
(piątek)

17:00

Historia teatru polskiego

dr Patryk Kęcki
teatrolog,
ISPAN Akademia teatralna

Szkoła Podstawowa 171,
Wesoła, ul. Armii Krajowej 39

19.04.2018
(czwartek)

11:00

W krainie muzyki

Ewa Sulikowska

ODT Pogodna
ul. Jana Pawła II 25
Stara Miłosna

21.04.2018
(sobota)

9:55

Ulice Śródmieścia -
ul. Jasna, pl. Niepodległości

Danuta Mirosz

Peron SKM
Wesoła - centrum

24.04.2018
(wtorek)

17:00

Historia sztuki -
Kiedy las może być fioletowy?
(pejzaż)

dr. Beata Jankowiak-Konik,
historyk sztuki i psycholog

Szkoła Podstawowa 171,
Wesoła, ul. Armii Krajowej 39

26.04.2018
(czwartek)

11:00

„Moje cuda świata” -
Wyspy Kanaryjskie

Iwona Passini

ODT Pogodna ul. Jana Pawła II 25,
Stara Miłosna

 

 

maj 2018

 

wersja do druku /UserFiles/PROGRAMUTW-maj.rtf

 

Data

Godz.

Temat

Prowadzący

Miejsce

8.05.2018
(wtorek)

17:00

Człowiek i religia

o. Wacław Oszajca
jezuita, teolog

Szkoła Podstawowa 171
Wesoła, ul. Armii Krajowej 39

10.05.2018
(czwartek)

11:00

W krainie muzyki

Ewa Sulikowska

ODT Pogodna, ul. Jana Pawła II 25
Stara Miłosna

15.05.2018
(wtorek)

17:00

Rola diety w zapobieganiu i leczeniu chorób serca

dr inż. Ewelina Pałkowska- Goździk

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła,  ul.Armii Krajowej 39

17.05.2018
(czwartek)

13.00

Muzeum Katyńskie

przewodnik

ul. Jana Jeziorańskiego 4

(Cytadela warszawska)

18.05.2018
(piątek)

17:00

Cenzura w PRL-u

dr hab. Zbigniew Romek,


historyk PAN

Szkoła Podstawowa 171
Wesoła, ul. Armii Krajowej 39

 19.05.2018

(sobota)

15:00

Spotkanie integracyjne - ognisko

 

Plac w OSP Wesoła Centrum

22.05.2018

(wtorek)

17:00

Historia sztuki – z bronią w ręku (batalistyka)

dr Beata Jankowiak-Konik ,historyk sztuki i psycholog

Szkoła Podstawowa 171,

Wesoła,ul.Armii Krajowej 39

24.05.2018
(czwartek)

11:00

„Moje cuda świata”
Meksyk

Iwona Passini

ODT Pogodna, ul. Jana Pawła II 25
Stara Miłosna

29.05.2018
(wtorek)

 

Wycieczka
Arboretum w Rogowie

Piotr Kociszewski

Informacje w sekretariacie

 

 

czerwiec 2018

 

 

SPACER PO WARSZAWIE

ŚRÓDMIEŚCIE - Nowe Koszyki,

pl.Konstytucji, Marszałkowska

prowadzi Danuta Mirosz

godz. 9.55

peron SKM Wesoła -Centrum

 

ZAPISY

do Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wesołej

na rok akademicki 2017 / 2018

 

od 4 września 2017 roku

Zapisy prowadzone są podczas dyżurów:

w poniedziałki i wtorki w godzinach 12–14,

w Ośrodku Działań Twórczych

ODT „Pogodna”,

w osiedlu Stara Miłosna, ul. Jana Pawła II 25

 

w środy, czwartki i piątki w godzinach 12-14,

w budynku OSP w Wesołej,

przy ul. Pierwszego Praskiego Pułku 31

(wejście od podwórka).

 

Opłaty:
Roczna składka członkowska  w wysokości 150 zł pobierana jest przy zapisie na nowy rok akademicki lub może być wpłacona przelewem na konto

63 1090 1753 0000 0001 1459  6893

Towarzystwa Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wesołej w Banku Zachodnim WBK Stara Miłosna, Trakt Brzeski 52 A (podczas zapisu należy okazać dowód dokonania wpłaty).
Osoby ubiegające się o członkostwo składają wypełniony druk deklaracji, wnoszą należne opłaty (składki członkowska wysokości 150 zł oraz jednorazowo wpisowe 50 zł).
Zapraszamy do częstego odwiedzania naszej strony internetowej

www.utw-wesola.org oraz korzystania z poczty elektronicznej sekretariat@utw-wesola.org
Serdecznie zapraszamy  !

 
WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW UTW

ODT "Pogodna", ul.Jana Pawła II 25,

Stara Miłosna

8.06.2017 (czwartek)

godz.15.45 w pierwszym terminie,

godz.16.00 w drugim terminie

 

ZAKOŃCZENIE ROKU

10.06.2017 (sobota), godz. 11.00

Zespół Szkół nr 94

Wesoła-Zielona, ul. Krótka 1

 
WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW UTW
7.10.2016 (piątek)
godz 15.45 (w pierwszym terminie)
godz. 16.00 (w drugim terminie)
Wesoła Centrum
Szkoła Podstawowa 171,
ul. Armii Krajowej 39
 
 
 
 
INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO
2016/2017

8.10.2016 (sobota), godz.11.00

Klub Garnizonowy KOŚCIUSZKOWIEC

Wesoła, pl. Wojska Polskiego 129

 

 

Z A P I S Y
do Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wesołej
na rok akademicki 2016 / 2017
od 1 września 2016 roku
Zapisy prowadzone są podczas dyżurów:
w poniedziałek i wtorek w godzinach 12–13,
w lokalu Ośrodku Działań Twórczych (ODT „Pogodna”),
osiedle Stara Miłosna, ul. Jana Pawła II  25
w środę, czwartek i piątek w godzinach 12-13,
w budynku OSP w Wesołej,
przy ul. Pierwszego Praskiego Pułku 31 (wejście od podwórka).

W zajęciach programowych, jakie prowadzone są przez UTW
uczestniczyć mogą wyłącznie członkowie
Towarzystwa Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wesołej.

Opłaty:
Roczna składka członkowska  w wysokości 130 zł pobierana jest przy zapisie na nowy rok akademicki lub może być wpłacona przelewem na konto Towarzystwa Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wesołej w Banku Zachodnim WBK Stara Miłosna, Trakt Brzeski 52 A  63 1090 1753 0000 0001 1459  6893 (podczas zapisu należy okazać dowód dokonania wpłaty).
Osoby ubiegające się o członkostwo składają wypełniony druk deklaracji, wnoszą należne opłaty (składki członkowska wysokości 130 zł oraz jednorazowo wpisowe 30 zł).
Dokładna data rozpoczęcia zajęć, program i harmonogram  zostaną podane w terminie późniejszym na afiszach w gablotach w ODT „Pogodna” i przed OSP w Wesołej Centrum przy ul. Pierwszego Praskiego Pułku 35.
Zapraszamy do częstego odwiedzania naszej strony internetowej  www.utw-wesola.org oraz korzystania z poczty elektronicznej sekretariat@utw-wesola.org
Serdecznie zapraszamy  !
                                                                                                                                                                            Z a r z ą d

Z A P I S Y

do Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wesołej
na rok akademicki 2015 / 2016
od 1 września 2015 roku
Zapisy prowadzone są podczas dyżurów:
w poniedziałek i wtorek w godzinach 12–13,
w lokalu Ośrodku Działań Twórczych (ODT „Pogodna”),
osiedle Stara Miłosna, ul. Jana Pawła II  25
w środę, czwartek i piątek w godzinach 12-13,
w budynku OSP w Wesołej,
przy ul. Pierwszego Praskiego Pułku 31 (wejście od podwórka).

W zajęciach programowych, jakie prowadzone są przez UTW
uczestniczyć mogą wyłącznie członkowie
Towarzystwa Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wesołej.

Opłaty:
Roczna składka członkowska  w wysokości 130 zł pobierana jest przy zapisie na nowy rok akademicki lub może być wpłacona przelewem na konto Towarzystwa Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wesołej w Banku Zachodnim WBK Stara Miłosna, Trakt Brzeski 52 A  63 1090 1753 0000 0001 1459  6893 (podczas zapisu należy okazać dowód dokonania wpłaty).
Osoby ubiegające się o członkostwo składają wypełniony druk deklaracji, wnoszą należne opłaty (składki członkowska wysokości 130 zł oraz jednorazowo wpisowe 30 zł).
Dokładna data rozpoczęcia zajęć, program i harmonogram  zostaną podane w terminie późniejszym na afiszach w gablotach w ODT „Pogodna” i przed OSP w Wesołej Centrum przy ul. Pierwszego Praskiego Pułku 35.
Zapraszamy do częstego odwiedzania naszej strony internetowej  www.utw-wesola.org oraz korzystania z poczty elektronicznej sekretariat@utw-wesola.org
Serdecznie zapraszamy  !
                                                                                                                                                                            Z a r z ą d
 
 
INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO
UTW Wesoła
2015/2016
10 października 2015r (sobota),
godz. 11.00
Gimnazjum 119

Stara Miłosna, ul. Klimatyczna1

 
 
 
BILETY DO TEATRU
zapisy i informacje
GRAŻYNA WEBER
tel. 694 593 086
 
 
6.11.2014

cz. I

KURS PIERWSZEJ POMOCY

prowadzi Firma First Aid, godz. 12.00

ODT "Pogodna", Stara Miłosna

 

 

7.11.2014

"Polska sztuka nowożytna"

WYKŁAD

prowadzi Halina Polak, godz. 17.00

SP 171, ul. Armii Krajowej 39, Wesoła – Centrum

 

 

13.11.2014

cz. II

KURS PIERWSZEJ POMOCY

prowadzi Firma First Aid, godz. 12.00

ODT "Pogodna", Stara Miłosna

 

 

15.11.2014

"ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE"

SPACER PO WARSZAWIE

prowadzi Danuta Mirosz,

zbiórka na peronie SKM, Wesoła-Centrum,

godz. 9.50

 

 

18.11.2014

"Kobiety Czarnej Afryki"

WYKŁAD

prowadzi Jolanta Koziorowska, godz. 17.00

SP 171, ul. Armii Krajowej 39, Wesoła – Centrum

 

 

20.11.2014

"Dekoracja wnętrz Pałacu na Wyspie"

SPOTKANIA MUZEALNE

prowadzi Krystyna Stasiak,

godz. 14.00

Muzeum Łazienki Królewskie, Teatr Stanisławowski

 

 

22.11.2014

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Kino Za Rogiem, godz. 18.00 - 24.00

ul. Praskiego Pułku 31, Wesoła – Centrum

 

 
25.11.2014

"Oskar Kolberg - 200-lecie urodzin"

WYKŁAD

prowadzi Igor Pogorzelski, godz. 17.00

SP 171, ul. Armii Krajowej 39, Wesoła – Centrum

 

 

27.11.2014

"Reklama - manipulacja naszym umysłem,

czyli jak się nie dać nabić w butelkę"

WYKŁAD

prowadzi Agnieszka Rost, godz. 12.00

ODT "Pogodna", Stara Miłosna

 

21.10.2014

"Warszawskie cmentarze-

historia, symbolika, usytuowanie"

WYKŁAD

prowadzi Elżbieta Zatorowska, godz. 17.00

SP 171, ul. Armii Krajowej 39, Wesoła – Centrum

 
 
18.10.2014

OGNISKO

SPOTKANIE INTEGRACYJNE

OSP w Wesołej, godz. 15.00

ul. Praskiego Pułku 31, Wesoła – Centrum

 

 

16.10.2014

"Stanisław Herakliusz Lubomirski"

SPOTKANIA MUZEALNE

 

prowadzi Krystyna Stasiak,

godz. 14.00

Muzeum Łazienki Królewskie, Teatr Stanisławowski

 
 
14.10.2014

"Więcej niż miód"

prod. niemiecko-austriacko-szwajcarska

FILM

Kino Za Rogiem, godz. 18.00

ul. Praskiego Pułku 31, Wesoła – Centrum

 

 

 

 

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO
UTW Wesoła
2014/2015
11 październik 2014r (sobota),
godz. 11.00
Gimnazjum 119
Stara Miłosna, ul. Klimatyczna1

 

 

WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW UTW

9 października 2014 (czwartek),

godz. 16.00(w pierwszym terminie) 16.15(w drugim terminie)

SP 171, ul. Armii Krajowej 39, Wesoła – Centrum

 
 
 
Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Doroczny Jarmark Kreatywności 2014

odbędzie się w niedzielę, 5 października

w godz. 11.00 - 16.00,

tradycyjnie w warszawskim Ogrodzie Saskim

wstęp wolny!

 
 
WYCIECZKA
17.06.2014 (wtorek)

"Szlakiem Chełmońskiego"

Radziejowice,Kuklówka,

Grodzisk Maz.,

Żabia Wola,Żelechów-Ojrzanów

 

 

 
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU AKADEMICKIEGO
UTW Wesoła
2013/2014
14 czerwca 2014r (sobota), godz. 11.00
ODT Pogodna
Stara Miłosna, ul. Jana Pawła II 25

 

 

WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW UTW

10 czerwca 2014 (wtorek),

godz. 16.00(w pierwszym terminie) 16.15(w drugim terminie)

SP 171, ul. Armii Krajowej 39, Wesoła – Centrum

 

 

 
7.06.2014

"ŁOWICZ, NIEBORÓW, ARKADIA"

WYCIECZKA

 Biuro Turystyczne "Artur"

 
 
6.06.2014

"TRAKT KRÓLEWSKI, cz.II"

SPACER PO WARSZAWIE

prowadzi Danuta Mirosz,

zbiórka na peronie SKM, Wesoła-Centrum,

godz. 9.50

 
 
 
3.06.2014

"Kamerdyner"

reż. Lee Daniels, prod. USA

FILM

Kino Za Rogiem, godz. 17.00

ul. Praskiego Pułku 31, Wesoła – Centrum

 
 
SPOTKANIE PREMIERA RP D.TUSKA
Z SENIORAMI, SŁUCHACZAMI
warszawskich UTW
2O maja 2014r (wtorek), godz. 14.00
SGGW, stary campus, ul.Nowoursynowska 166
 
 
17.05.2014

 

"SANDOMIERZ"

WYCIECZKA

 Biuro Turystyczne "Artur"

 

 

13.05.2014

 

"Z pamiętników aktorki i pisarki-

Elżbieta Barszczewska, Maria Dąbrowska

i ich wspólne korzenie"

WYKŁAD

prowadzi Igor Strojecki, godz. 17.00

SP 171, ul. Armii Krajowej 39, Wesoła – Centrum

 

 

ZWIEDZANIE KULIS TEATRU WIELKIEGO
-OPERY NARODOWEJ
9 maja (piątek), godz. 13.30
15 zł/osoba
 
 
BILETY DO TEATRU
zapisy i informacje
GRAŻYNA WEBER
tel. 694 593 086
 
 
 
24.04.2014

 

"Rembrandt -

malarz, rysownik, grafik w jednej osobie"

SPOTKANIA MUZEALNE

(ostatni wykład w tym roku akademickim)

prowadzi Maria Zawartko-Laskowska,

godz. 14.00

Zamek Królewski, sala kinowa

 
 
15.04.2014

"Nietoperze - nasi nieznani sąsiedzi"

WYKŁAD

prowadzi Przemysław Stolarz, godz. 17.00

SP 171, ul. Armii Krajowej 39, Wesoła – Centrum

 
1.04.2014

"Chce się żyć"

dramat prod. polskiej

FILM

Kino Za Rogiem, godz. 17.00

ul. Praskiego Pułku 31, Wesoła – Centrum

 

12.04.2014

"NA TRAKCIE KRÓLEWSKIM

czyli Krakowskie Przedmieście, cz.I"

SPACER PO WARSZAWIE

prowadzi Danuta Mirosz,

zbiórka na peronie SKM, Wesoła-Centrum,

godz. 9.50

 

 

17-22 kwietnia

"Moje podróże -

Chile, Argentyna, Brazylia"

WYKŁAD

prowadzi Iwona Passini, godz. 12.00

ODT "Pogodna", Stara Miłosna

 

 

WYKŁADY, SPOTKANIA , WYCIECZKI - PROGRAM NA ROK AKADEMICKI  2015/2016

WRZESIEŃ 2015

12.09.15 – Spacer - Biblioteka i Ogrody BUW

- Danuta Mirosz-licencjonowany przewodnik

PAŹDZIERNIK 2015

10.10.15 Inauguracja roku

13.10.15 Wykład - „Chopin i jego Europa” - Igor Pogorzelski,muzykolog,filmoznawca

15.10.15 Wycieczka -Perły Podlasia

16.10.15 Wykład - „Luwr - muzeum dla ludu”

- Halina Polak, historyk sztuki

17.10.15 Spotkanie przy ognisku

20.10.15 Wykład - „Wisła: historia, przyroda, dziś i jutro Królowej Rzek”

- Przemysław Pasek, szef Fundacji Ja Wisła, miłośnik, znawca, obrońca Wisły

22.10.15 Wykład -„ Moje cuda świata- Portugalia”

- Iwona Passini, miłośniczka podróży

24.10.2015 Spacer – Stara Praga

- Danuta Mirosz -licencjonowany przewodnik

29.10.15 Wystawa - "Napolen i sztuka" -Zamek Królewski 

 

LISTOPAD 2015

 

5.11.15 Wykład - "Ergonomia dnia codziennego seniorów" - fizjoterapeuta

06.11.15 Wykład - „Muzea Watykańskie - bogactwo i splendor papiestwa "

- Halina Polak, historyk sztuki

10.11.15 Wykład - „Frida Kahlo-życie i twórczość”

- Marek Łasisz, archeolog, podróżnik

12.11.15 Wykład - „Moje cuda świata - Kuba”

- Iwona Passini, miłośniczka podróży

14.11 Spacer - Pałac w Wilanowie

- Danuta Mirosz -licencjonowany przewodnik

17.11.15 Wykład - „Kobieta w sztuce”

- Elżbieta Zatorowska, historyk sztuki, varsovianistka,pilot wycieczek

19.11.15 Muzeum Wojska Polskiego

24.11.15 Wykład -”Czy radio ma przyszłość ? O radiu multimedialnym "

- Igor Pogorzelski, muzykolog, filmoznawca

26.11.15 Wykład - "Ziołolecznictwo Zakonu Bonifratrów: naturalnie, skutecznie, bezpiecznie"

- brat Jan z Dukli

28.11.15 Spotkanie integracyjne – poezja i muzyka na żywo - Olga Miłoszewska

 

GRUDZIEŃ 2015

3.12.15  Wykład - "Bóle krzyża - proste ćwiczenia na codzień" - fizjoterapeuta

04.12.15 Wykład - „Galeria Uffizi - potęga Medyceuszy „

- Halina Polak, historyk sztuki

08.12.15 Wykład - „Boże Narodzenie w sztuce”

- Elżbieta Zatorowska,historyk sztuki, varsovianistka,pilot wycieczek

10.12.15 Wystawa - Muzeum karykatury

12.12.15 Spacer – Plac Bankowy i okolice

- Danuta Mirosz -licencjonowany przewodnik

15.12.15 Wykład - „Czy reklamy w radiu i telewizji mogą być przyjemne”

- Igor Pogorzelski, muzykolog, filmoznawca

19.12.15 Spotkanie opłatkowe (chór UTW)

21-3.01 PRZERWA ŚWIĄTECZNA

 

STYCZEŃ 2016

07.01.16 Wykład - „Moje cuda świata – Birma”

- Iwona Passini, miłośniczka podróży

08.01.16 Wykład - „ Rijksmuseum - siła mieszczańskiego mecenatu "

- Halina Polak, historyk sztuki

09.01.16 Kolędowanie (chór UTW,wspólne śpiewanie)

12.01.16 Wykład - „Teatry ,kabarety i rozrywki przedwojennej Warszawy”

- Elżbieta Zatorowska, historyk sztuki, varsovianistka, pilot wycieczek

14.01.16 Wykład -  "Żyj pełnią zdrowia"

- Anna Krasucka - doradca żywieniowy ,dietetyk leczniczy TCM

16.01 Spacer – Zwiedzamy II-gą linię Metra

- Danuta Mirosz -licencjonowany przewodnik

19.01.16 Wykład - „Krzysztof Kieślowski - życie i twrczość ” – Stanisław Zawiśliński

21.01.16 Wystawa - Muzeum Ikon

26.01.16 Wykład - „Czeslaw Niemen”

- Igor Pogorzelski, muzykolog, filmowiec

28.01.15  Wykład - "Bóle kolan i bioder oraz inne schorzenia dotykające seniorów" -  fizjoterapeuta

 

LUTY 2016

06.02.16 Spotkanie karnawałowe (sekcja tańca towarzyskiego)

13.02.16 Spacer – Świątynia Matki Boskiej Loretańskiej na Pradze

18.02.16 Wykład - „Moje cuda świata”

- Iwona Passini, miłośniczka podróży

19.02.16 Wykład - „ Ermitaż - duma Romanowów "

- Halina Polak, historyk sztuki

23.02.16 Wykład - „Tango - taniec i jego kultura. Astor Piazzolla - mistrz Tanga jazzowego”

- Igor Pogorzelski, muzykolog, filmoznawca

25.02.16 Wystawa - Muzeum Narodowe stała ekspozycja


 1-12.02 FERIE ZIMOWE

MARZEC 2016

03.03.16 Wykład - „Moje cuda świata”

-Iwona Passini miłośniczka podróży

04.03.16 Wykład - „Kunsthistoriches Museum - wspaniałość dynastii Habsburgów”

- Halina Polak, historyk sztuki

05.03.16 Spacer – Praga: ul. Ząbkowska i Bazylika na Kawęczyńskiej

- Danuta Mirosz -licencjonowany przewodnik

08.03.16 Wykład - "Jerzy Grotowski – fascynacja indyjską sztuką i filozofią"

Elżbieta Dziuk podrózniczka, dziennikarka

10.03.16 Wykład - „Właściwości super owoców – owoców róży pomarszczonej”

- prelegent z Fundacji im. Michalskiego

12.03.16 Spotkanie integracyjne - chór UTW

15.03.16 Wykład - „Wielkanoc w sztuce”

- Elżbieta Zatorowska,historyk sztuki, varsovianistka, pilot wycieczek

17.03.16 Wystawa - Muzeum ASP

22.03.16 Wykład - „O kobietach – muzy artystów”

- Igor Pogorzelski, muzykolog

24-29.03 PRZERWA ŚWIĄTECZNA

 

KWIECIEŃ 2016

01.04.16 Wykład „Prado - Habsburgowie i Burboni”

- Halina Polak, historyk sztuki

05.04.16 Wykład ”Święci – patroni i opiekunowie ludzkich spraw”

- Jadwiga Migdał, st. kustosz w Państwowym Muzeum Etnograficznym, autorka wielu artykułów dot.obrzędowości ludowej

07.04.16 Wykład - „Moje cuda świata”

- Iwona Passini,miłośniczka podróży

09.04.16 Spacer – Ulice Śródmieścia: Tarugutta, Czackiego, Mazowiecka, Jasna, Bracka - Danuta Mirosz -licencjonowany przewodnik

09.04.16 Koncert w Szkole Muzycznej

12.04.16 Wykład - „Historia Warszawy pisana nazwami ulic i placów”

- Elżbieta Zatorowska,historyk sztuki, varsovianista,pilot wycieczek

19.04.16 Wykład - „Bankowość XXI w. – szanse i wyzwania w obliczu zjawiska przestępczości bankowe”

- Michał Pietrzykowski, dr prawa, specjalista ds.przestępczości bankowej

21.04.16 Muzeum Etnograficzne

26.04.16 Wykład - „O sztuce flamenco”

- Igor Pogorzelski, muzykolog, filmoznawca

 

MAJ 2016

05.05.16 Wykład - „Moje cuda świata”

- Iwona Passini, miłośniczka podróży

06.05.16 Wykład - „Berlińska Gemaldegalerie - zbiory Hohenzollernów i nie tylko” - Halina Polak, historyk sztuki

10.05.16 Wykład -”Tajemnice afrykańskiej magii”

- Jolanta Koziorowska, etnograf, afrykanistka, emerytowany kusztosz muzeum

17.05.16 Wykład -W poszukiwaniu Polski egzotycznej”

- Piotr Kociszewski,geograf,pilot wycieczek

19.05.16 Muzeum Kolejnictwa

21.05.16 Spacer – Uniwersytet Warszawski

- Danuta Mirosz -licencjonowany przewodnik

24.05.16 Wykład (temat do uzgodnienia)

31.05.16 Wykład - „Montaż filmowy Phantasy”

- Igor Pogorzelski, muzykolog,filmoznawca

 

Czerwiec 2016

04.06.16 Spacer - Plac Grzybowski i okolice

- Danuta Mirosz -licencjonowany przewodnik

Wycieczka 2-dniowa Poznań, Kórnik, Rogalin

11.06.16 Zakończenie roku

Październik 2016

 

wersja do druku /UserFiles/X.20161.rtf

Data

Godz

          Temat

  Prowadzący

    Miejsce

8.10.2016

(sobota)

 

11.00

Uroczysta Inauguracja

Roku Akademickiego

          2016/2017

 

   Zarząd

Garnizonowy Klub Kościuszkowca

Pl.Wojska Polskiego

Wesoła -Centrum

11.10.2016

(wtorek)

17.00

Filharmonia na wesoło

Ewa Sulikowska

Szkoł.Podstawowa 171

 ul.Armii Krajowej 39

13.10.2016

(czwartek)

 

12.00

Gospodarka pasieczna i właściwości produktów

   pszczelarskich

 

Marcin Krzemiński

 ODT Pogodna

ul.Jana Pawła II 25

Stara Miłosna

         

15.10.2016

(sobota)

 

Opowieści o pomnikach  

i rzeżbach  w Parku Łazienkowskim

 

Danuta Mirosz

 

Peron SKM Wesoła

Centrum

 

15.10.2016

 (sobota)

 

15.00

 

Spotkanie Integracyjne-

-Ognisko

 

Zarząd

Plac w OSP w Wesołej

Centrum

 

18.10.2016

 (wtorek)

 

17.00

Gluten,dieta bezglutenowa,czy poznaliśmy prawdę o glutenie

 

Prof.nadzw.Kamil K.Hozyasz

Gastrolog

 

Szkoł.Podstawowa 171

ul. Armii Krajowej 39

20.10.2016

(czwartek)

 

12.00

Choroby oczu wieku dorosłego (jaskra)

 Dr.n.med.Barbara

Polaczek -Krupa

ODT Pogodna

ul.Jana Pawła II 25

 

25.10.2016

 (wtorek)

 

17.00

Agnieszka Osiecka-

-W żółtych płomieniach liści

 

Igor Pogorzelski

Szkoł.Podstawowa 171

Wesoła -Centrum

 

27.10.2016

(czwartek)

 

13.30

Muzeum Żydów Polskich-

- POLIN

Przewodnik

Muzeum Żydów

Polskich

ul. Anielewicza 6

 

28.10.2016(piątek)

 

18.00

SZTUKA ANTYKU PIĘKNO KLASYCZNE

 

Halina Polak

Szkoł Podstawowa 171

Wesoła Centrum

 

 

            

 



 
Towarzystwo Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wesołej
Armii Krajowej 39
05-075 Warszawa
 Powered by: www.cdx.pl