www.utw-wesola.org

Rok 2018/2019

 

 

WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW UTW
2.10.2018 (wtorek)
godz 15.45 (w pierwszym terminie)
godz. 16.00 (w drugim terminie)
Wesoła Centrum
Szkoła Podstawowa 171,
ul. Armii Krajowej 39

 

INAUGURACJA ROKU AKADEMICKIEGO
2018/2019

6.10.2018 (sobota), godz.11.00

Klub Garnizonowy KOŚCIUSZKOWIEC

Wesoła, pl. Wojska Polskiego 129

 

 

 

PAŹDZIERNIK

 

/UserFiles/UTWprogrampadziernik2018.rtf

 

Data

Godz.

Temat

Prowadzący

Miejsce

6.10.2018
(sobota)

11:00

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2018/2019

Zarząd

Garnizonowy Klub Kościuszkowca, pl. Wojska Polskiego Wesoła-Centrum

9.10.2018
(wtorek)

17:00

Warszawskie i mazowieckie drogi do Niepodległości

dr. Piotr Kociszewski

Szkoła Podstawowa 171, Wesoła, ul. Armii Krajowej 39

10.10.2018
(środa)

 

Wycieczka do Kielc

dr. Piotr Kociszewski

Informacje w sekretariacie UTW

11.10.2018
(czwartek)

13.20

Muzeum Wódek

Przewodnik

Informacje w sekretariacie UTW

13.10.2018
(sobota)

9:55

„Spacery po Warszawie z historią w tle” – Stare Miasto

Danuta Mirosz

Peron PKP Wesoła-Centrum

16.10.2018
(wtorek)

17:00

Człowiek i religia

o. Oszajca, jezuita, teolog

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

18.10.2018
(czwartek)

11:00

Spotkanie z muzyką

Ewa Sulikowska

ODT Pogodna,St.Mił., ul.Jana PawłaII 25

23.10.2018
(wtorek)

17:00

Kultura starożytnego Izraela cz.I

dr. Jacek Konik
archeolog, historyk

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

25.10.2018
(czwartek)

11:00

Cyberbezpieczeństwo /senior bezpieczny w sieci/

Ogólnopolskie porozumienie uniwersytetów

ODT Pogodna,St.Mił. ul.Jana PawłaII 25

27.10.2018
(sobota)

11:00

Spotkanie integr. z udziałem chóru

Zarząd

ODT Pogodna,St.Mił. ul.Jana PawłaII 25

 

 

 

LISTOPAD

 

/UserFiles/UTWlistopad2018.doc

 

Data

Godz.

Temat

Prowadzący

Miejsce

6.11.2018
(wtorek)

17:00

O Papui i „ludziach drzew” - ostatnich kanibalach na ziemi

Anita Pogorzelska

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

8.11.2018
(czwartek)

11:00

Moje cuda świata - Iran

Iwona Passini

ODT Pogodna ul. Jana Pawła II 25
Stara Miłosna

8.11.2018
(czwartek)

19:00

Wernisaż słuchaczy UTW

Maria Surawska

ODT Pogodna ul. Jana Pawła II 25
Stara Miłosna

13.11.2018
(wtorek)

17:00

Człowiek i religia

o. Oszajca – jezuita, teolog

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

15.11.2018
(czwartek)

13.30

Muzeum Narodowe Krzycząc: Polska Niepodległa 1918

Przewodnik

 

17.11.2018
(sobota)

9:55

Pałac w Wilanowie (w ramach listop. bezpł. wejść )

Danuta Mirosz

Peron PKP Wesoła-Centrum

20.11.2018
(wtorek)

17:00

Kultura starożytnego Izraela, cz.II

dr. Jacek Konik, archeolog, historyk

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

22.11.2018
(czwartek)

11:00

Oferta Miasta st. Warszawy dla seniorów, budżet partycypacyjny

Karolina Kłosińska

ODT Pogodna ul. Jana Pawła II 25
Stara Miłosna

24.11.2018
(sobota)

11:00

Spotkanie integracyjne (100 rocznica odzyskania Niepodległości)

Zofia Tyszkiewicz- poetka

ODT Pogodna ul. Jana Pawła II 25
Stara Miłosna

 

 

 

GRUDZIEŃ

 

 /UserFiles/programgrudzie2018.docx

 

Data

Godz.

Temat

Prowadzący

Miejsce

6.12.2018
(czwartek)

11:00

Moje cuda świata – Hiszpania cz.I

Iwona Passini

ODT Pogodna ul. Jana Pawła II 25
Stara Miłosna Szkoła

8.12.2018
(sobota)

9:55

Nowe i Stare Miasto w iluminacji

Danuta Mirosz

Peron PKP Wesoła-Centrum

11.12.2018
(wtorek)

17:00

Człowiek i religia

o. Oszajca – jezuita,teolog

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

15.12.2018
(sobota)

11:00

Spotkanie opłatkowe – koncert dzieci

Ewa Sulikowska

ODT Pogodna ul. Jana Pawła II 25
Stara Miłosna

18.12.2018
(wtorek)

17:00

Islam

dr. Jacek Konik
archeolog, historyk

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul.Armii Krajowej 39

 

 

2019

STYCZEŃ

/UserFiles/stycze2019.rtf

 

Data

Godz.

Temat

Prowadzący

Miejsce

8.01.2019 wtorek

17:00

„CZŁOWIEK I ŚWIAT” Cena niepodległości – nigdy zbyt wysoka

Barbara Sieradzka – dziennikarka, komentator, publicystka

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

10.01.2019 czwartek

11:00

Bezpieczne korzystanie z telefonów komórkowych i internetu

Włodzimierz Plewczyński

ODT Pogodna Stara Miłosna ul. Jana Pawła II 25

12.01.2019 sobota

 

Spacery po Warszawie „z historią w tle” – Kościoły Starego Miasta

Danuta Mirosz

Peron PKP Wesoła Centrum

15.01.2019 wtorek

17:00

Człowiek i religia

o. Wacław Oszajca – jezuita, teolog

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

17.01.2019 czwartek

 

Muzeum

 

Informacja w sekretariacie UTW

19.01.2019 sobota

 

Spotkanie integracyjne, kolędowanie

 

Ośrodek Kultury Wesoła ul.Starzyńskiego 21

22.01.2019 wtorek

17:00

„Historia sztuki” Od sytego mieszczanina do omdlewającej królowej – malarstwo Józefa Simmlera

Paweł Bień – historyk sztuki

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

24.01.2019 czwartek

11:00

„Moje podróże” – Hiszpania cz. 2

Iwona Passini

ODT Pogodna Stara Miłosna ul. Jana Pawła II 25

 

 

LUTY

/UserFiles/PROGRAMUTWwWESOEJ2019-luty.rtf

 

Data

Godz.

Temat

Prowadzący

Miejsce

9.02.2019 sobota

 

Spacery po Warszawie „z historią w tle” – Kościoły Nowego Miasta

Danuta Mirosz

Peron PKP Wesoła Centrum

12.02.2019 wtorek

17:00

Przeboje muzyczne wielkiego ekranu -  od 1942 do współczesności cz.I

Słąwomir Drygalski – dziennikarz, prezenter radiowy, animator kultury polskiej

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

14.02.2019 czwartek

 

Muzeum

 

Informacja w sekretariacie UTW

19.02.2019 wtorek

17:00

Historia sztuki -  między realizmem, a impresjonizmem – malarstwo Aleksandra Gierymskiego

Paweł Bień – historyk sztuki

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

21.02.2019 czwartek

11:00

Moje podróże – Birma

Iwona Passini

ODT Pogodna Stara Miłosna ul. Jana Pawła II 25

23.02.2019 sobota

11:00

Spotkanie integracyjne

 

ODT Pogodna Stara Miłosna ul. Jana Pawła II 25

26..02.2019 wtorek

17:00

Człowiek i religia

o. Wacław Oszajca – jezuita, teolog

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

 

 

MARZEC

 

/UserFiles/PROGRAMUTWwWESOEJ2019-marzec.rtf

 

Data

Godz.

Temat

Prowadzący

Miejsce

5.03.2019 wtorek

17:00

Przeboje muzyczne wielkiego ekranu od 1942 do współczesności cz. 2

Słąwomir Drydalski – dziennikarz, prezenter radiowy, animator kultury polskiej

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

7.03.2019

czwartek

11:00

Choroby stóp

Elżbieta Szczepańska podolog

ODT Pogodna-Stara Miłosna ul.Jana Pawła II 25

9.03.2019 sobota

 

Spacery po Warszawie „z historią w tle” – ulica Miodowa

Danuta Mirosz

Peron PKP Wesoła Centrum

12.03.2019 wtorek

17:00

„Historia sztuki”. Wielki autor małych obrazków – malarstwo Jana Stanisławskiego

Paweł Bień – historyk sztuki

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

14.03.2019 czwartek

11:00

„Wiem, co podpisuję” – centrum edukacji konsumenckiej

Arkadiusz Michałowski

ODT Pogodna Stara Miłosna ul. Jana Pawła II 25

19.03.2019 wtorek

17:00

Jak wzmacniać odporność i witalność dobierając rzeczy natury cz. 1

Gabriela Kozicka - zielarka

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

21.03.2019 czwartek

 

Muzeum

Przewodnik

Informacja w sekretariacie UTW

23.03.2019 sobota

11:00

Spotkanie integracyjne

 

ODT Pogodna Stara Miłosna ul. Jana Pawła II 25

26.03.2019 wtorek

17:00

Człowiek i religia

o. Wacław Oszajca – jezuita, teolog

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

 

 

KWIECIEŃ

 

/UserFiles/PROGRAMUTWwWESOEJ2019-kwiecie.docx

 

Data

Godz.

Temat

Prowadzący

Miejsce

2.04.2019 wtorek

17:00

„Człowiek i świat”. Innowacyjna gospodarka – co to takiego?

Barbara Sieradzka – dziennikarka, komentator, publicystka

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

4.04.2019 czwartek

 

Muzeum

Przewodnik

Informacja w sekretariacie UTW

6.04.2019 sobota

 

Spacery po Warszawie „z historią w tle” – ul. Miodowa

Danuta Mirosz

Peron PKP Wesoła Centrum

9.04.2019 wtorek

17:00

„Historia sztuki” Krakowski wirtuoz koloru – malarstwo Józefa Mehoffera

Paweł Bień – historyk sztuki

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

13.04.2019 sobota

11:00

Spotkanie integracyjne

 

ODT Pogodna Stara Miłosna ul. Jana Pawła II 25

16.04.2019 wtorek

17:00

Człowiek i religia

o. Wacław Oszajca – jezuita, teolog

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

25.04.2019 czwartek

11:00

„Moje podróże” – Singapur, Malezja

Iwona Passini

ODT Pogodna Stara Miłosna ul. Jana Pawła II 25

30.04.2019 wtorek

17:00

Mądrość albo prawda

Paweł Bany

Szkoła Podstawowa 171, Wesoła ul.Armii Krajowej 39

 

 

MAJ

 

/UserFiles/PROGRAMUTWwWESOEJ2019-maj.docx

 

Data

Godz.

Temat

Prowadzący

Miejsce

7.05.2019 wtorek

17:00

Historia sztuki- Od Wystawy Światowej do Cepeli – malarstwo Zofii Stryjeńskiej

Paweł Bień – historyk sztuki

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

9.05.2019 czwartek

11:00

Ogród Saski – Niespełnione marzenia Augusta Mocnego

Dominik Wędołowski – historyk sztuki, warsawianista

ODT Pogodna Stara Miłosna ul. Jana Pawła II 25

14.05.2019 wtorek

17:00

Jak wzmacniać odporność i witalność dobierając rzeczy natury - korzenie

Gabriela Kozicka - zielarka

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

16.05.2019 czwartek

11:00

„Moje podróże” – Portugalia

Iwona Passini

ODT Pogodna Stara Miłosna ul. Jana Pawła II 25

18.05.2019 sobota

 

Spacery po Warszawie – Krakowskie Przedmieście cz. 1

Danuta Mirosz

Peron PKP – Wesoła Centrum

21.05.2019 wtorek

17:00

Człowiek i religia

o. Wacław Oszajca – jezuita, teolog

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

23.05.2019 czwartek

 

Muzeum

Przewodnik

Informacja w sekretariacie UTW

25.05.2019 sobota

11:00

Spotkanie integracyjne

 

ODT Pogodna Stara Miłosna ul. Jana Pawła II 25

 

WYKŁADY OTWARTE

/UserFiles/wykadyotwarte.docx

 

Data

Godz.

Temat

Prowadzący

Miejsce

9.10.2018
(wtorek)

17:00

Warszawskie i mazowieckie drogi do Niepodległości

dr. Piotr Kociszewski

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

13.11.2018
(wtorek)

17:00

Człowiek i religia

o. Oszajca, jezuita, teolog

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

18.12.2018
(wtorek)

17:00

Islam

dr. Jacek Konik

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

 

WYKŁADY OTWARTE

ROK 2019

 

/UserFiles/PROGRAMUTWwWESOEJ2019-styczewykady.docx

 

Data

Godz.

Temat

Prowadzący

Miejsce

22.01.2019 wtorek

17:00

„Historia sztuki” Od sytego mieszczanina do omdlewającej królowej – malarstwo Józefa Simmlera

Paweł Bień – historyk sztuki

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

12.02.2019 wtorek

17:00

Przeboje muzyczne wielkiego ekranu -  od 1942 do współczesności cz.I

Sławomir Drygalski – dziennikarz, prezenter radiowy, animator kultury polskiej

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

26.03.2019 wtorek

17:00

Jak wzmacniać odporność i witalność dobierając rzeczy natury cz. 1

Gabriela Kozicka - zielarka

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

2.04.2019 wtorek

17:00

„Człowiek i świat”. Innowacyjna gospodarka – co to takiego?

Barbara Sieradzka – dziennikarka, komentator, publicystka

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

21.05.2019 wtorek

17:00

Człowiek i religia

o. Wacław Oszajca – jezuita, teolog

Szkoła Podstawowa 171 Wesoła ul. Armii Krajowej 39

 

                           zakładkę edytuje M.Surawska



 
Towarzystwo Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wesołej
Armii Krajowej 39
05-075 Warszawa
 Powered by: www.cdx.pl