Pomnik św. Stanisława Papczyńskiego na terenie Centrum o.o. Marianów w Górze Kalwarii.
Muzeum św. o. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii.
Kościół w Czersku.
Kościół w Czersku - widok od strony Zamku Książąt Mazowieckich.
Grupa wycieczkowa słuchaczy UTW z Wesołej przed Zamkiem Książąt Mazowieckich w Czersku. Pierwszy z lewej pan Piotr Kociszewski, nasz nieoceniony opiekun i przewodnik.
Jak zawsze pilnie chłoniemy każde słowo Pana Piotra. Pan Piotr znakomicie operuje słowem i imponuje ogromem wiedzy. Raz jeszcze dziękujemy !
Uczestnicy wycieczki pod Zamkiem Książąt Mazowieckich w Czersku.
Wieża Bramna.
Warka i – miasto w woj. mazowieckim, w powiecie grójeckim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Warka, położona jest na Równinie Warszawskiej, nad Pilicą. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do woj. radomskiego.
Miasto królewskie Korony Królestwa Polskiego[2], położone w drugiej połowie XVI wieku w powiecie wareckim ziemi czerskiej województwa mazowieckiego[3].
Na zdjęciu:w dzielnicy Winiary pałac Pułaskich z końca XVII w., a w nim Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego (pamiątki po Pułaskim, udział Polaków w walkach o niepodległość Stanów Zjednoczonych.
Nowoczesne Centrum Edukacyjno-Wystawiennicze w Warce-Winiarach usytuowane w parku obok Pałacu Pułaskich. Aktualnie znajduje się tu okresowa wystawa prac (miniatur) wybitnego rzeźbiarza Pityńskiego ,mieszkającego i tworzącego w USA.
Centrum Edukacyjno-Wystwiennicze przy Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce-Winiary.
Centrum Edukacyjno-Wystawiennicze przy Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce-Winiary, okresowa wystawa prac Pityńskiego, Władysław Anders - rzeźba w brązie.
Centrum Edukacyjno-Wystawiennicze przy Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce-Winiary, czasowa wystawa rzeźb (miniatur) Pityńskiego
Centrum Edukacyjno-Wystawiennicze przy Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce-Winiary, czasowa wystawa rzeźb (miniatur) Pityńskiego.
"Katyń"
Popiersie Edwarda PINKOWSKIEGO, brąz, 2003.
Wystawa Pityńskiego.
Muzeum Kazimierza Pułaskiego w Warce-Winiary. Ekspozycja poświęcona Kazimierzowi Pułaskiemu.
Salon Tadeusza Kościuszki.
Salon Juliana Ursyna Niemcewicza.
Salon Juliana Ursyna Niemcewicza.
Gabinet kobiecy Heleny Modrzejewskiej.
Salon Ignacego Jana Paderewskiego.
Biblioteka.
Grudzień
2024
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Towarzystwo Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wesołej